Ghysels Jacobus Franciscus (A VIII 9) - Ghijsels/Gyssels genealogie
Vier eeuwen Gyssels in het Meetjesland

A VIII 9     Jacobus Franciscus Ghysels

fs. Norbertus Ghysels (A VII 3) & Maria Jacoba De Coster

° Hansbeke 1.8.1777
x Hansbeke 23.5.1809 Monique Aelvoet
Waarschoot 27.10.1844


Jacobus Franciscus, de enige zoon met afstammelingen, van Norbertus Ghysels en Maria Jacoba De Coster, werd in Hansbeke geboren op 1.8.1777.  Jacobus Franciscus, in de Franse periode steeds Jacques François genoemd, trad in Hansbeke in het huwelijk op 23.5.1809 met Monique Aelvoet (elders ook Hollevoet, Allevet, Holvoet, Allevoet, Haelevoet en Allegoedt genoemd), die daar geboren was op 21.11.1785 als dochter van Pierre François en Livine Therese De Brabander.  Hij stond ingeschreven als "cultivateur" en zij als "fileuse".  Bij de aangifte van de geboorte van zijn oudste dochter werd "journalier" opgetekend.

In 1819 was hij boswachter in Knesselare en zijn vrouw was herbergierster op de Dries.

Bij haar overlijden in Knesselare op de wijk Kapelle op 18.9.1829 werd ze Monica Holvoet genoemd in het overlijdensregister.  Ze werd daar opnieuw beschreven als spinster.

Hij overleed in het klooster van Waarschoot op 27.10.1844.

Hun kinderen:

  1. Caroline Ghysels
    ° Knesselare 7.8.1810
    x Hansbeke 28.2.1840 Joannes Francies De Ruyck
    Hij werd geboren in Nevele op 7.10.1803, de zoon van Pieter De Ruyck (metser) en Marie Steyaert.  Joannes Francies was weduwnaar van Petronella Therese Spiessens, die in Hansbeke op 14.8.1839 overleden was.  Bij haar huwelijk woonde haar vader in Waarschoot.  Zij was huishoudster en Joannes was metser zoals zijn vader.  In 1847 woonden zij Dorpstraat 37 te Hansbeke.  Caroline overleed op de wijk Hamme in Hansbeke op 29.5.1856.
     
  2. NN. doodgeboren op 15.8.1812.
     
  3. NN. doodgeboren op 24.8.1813.
     
  4. NN. doodgeboren op 5.9.1814.
     
  5. NN. doodgeboren op 30.9.1815.
     
  6. NN. doodgeboren op 17.12.1817.
     
  7. NN. doodgeboren op 4.2.1819.
    Op 5.2 werd die geboorte aangegeven "...gisteren ter geborte overleden ten twee ueren naer middag..."
     
  8. NN. doodgeboren op 29.12.1819.
     
  9. NN. doodgeboren op 18.9.1821.
     


Naar de top van deze blz.


shopify visitor statistics
Algemeen Overzicht
Inhoudstafel
Zoek hier iets op !
Onze Gyssels Welkom-blz

Meer stambomen

Contact     —     Copyright Notice



MijnPlatteland homepage
MijnPlatteland homepage



Meest recente bijwerking :  05-04-2020






Angelus Gyssels (A IX 12)
Bernard Gyssels (A VII 4)
Bernard Gysels (A VIII 3)
Bernard J. Ghysels (A VIII 12)
Bernard Gysels (A IX 7)
Carolus Geysels (A VII 5)
Carolus Gyssels (A VIII 10)
Charles L. Gysels (A IX 4)
Charles L. Gysels (A IX 7)
Constant Gyssels (A IX 10)
Cornelius Gyssels (A VIII 7)
Dominicus Gh. Gysels (A VIII 4)
Dominicus G. Gyssels (A IX 1)
Franciscus Gyssels (A VIII 6)
Fredericq Gysels A IX 3)
Gisbertus Gyssels (A V 1)
Jacobus Gyssels (A VI 1)
Jacobus Fr. Gysens (A VIII 1)
Jacobus Fr. Ghysels (A VIII 9)
Jacobus Fr. Gysels (A IX 2)
Joannes Ghijsels (A II)
Joannes Gysels (A III)
Joannes Gysels (A IV)
Joannes Gyssels (A V 2)
Joannes Gyssels (A VII 2)
Joannes B. Gyssels (A VIII 5)
Joannes Fr. Gysels (A IX 6)
Karel L. Gyssels (A IX 13)
Livinus Gysens (A VIII 2)
Norbertus Ghysels (A VII 3)
Oscar Joseph Gysels
Petrus Gyssels (A VII 1)
Petrus Fr. Gyssels (A IX 9)
Petrus Gyssels (A VI 2)
Petrus Geysels (A VII 6)
Petrus Gyssels (A VIII 8)
Petrus Gyssels (A IX 11)
Pieter Fr. Gyssels (A VIII 11)
Pieter J. Gysels (A IX 5)

Algemeen Overzicht
Tak B
Gyssels homepage
Inhoudstafel
Doorzoek deze webstek
Mijn Platte Land